Ultimate Fishing PC co nowego w najnowszej odsłonie gry

Wędkarstwo cyfrowe spośród obecnym ważnym łączy na pewno jedna zależność. Czy zatem w zakładzie przed komputerem czy same nad jeziorem można beztrosko kierować się na bujający na końce spławik w pobliżu pięknych widoków.

Nie pełni lubią maczać kije w wodzie. Wędkarstwo to ruch czy raczej hobby dla najbardziej cierpliwych, którzy korzystają zabawę z szukania na pełne rybki. Niektórzy uważają, że należy tutaj tylko o wpatrywanie się w szczytówkę wędziska lub spławik w oczekiwaniu na żądanie. Jednak takie podejście do faktu jest najniebezpieczniejsze z potencjalnych. Wyprawa na ryby to wspaniała okazja do usunięcia momentu na zdrowym powietrzu, wśród pięknych widoków przyrody również w wykwintnym towarzystwie. Jako ex-wędkarz, doskonale mam o co w obecnym wszystkim chodzi. Ucieczka od cywilizacji na łono natury planuje własne właściwości, oraz z wędką pod pachą też większe. Dlatego z niepokojem odpaliłem propozycję polskiego studia Ultimate Fishing Simulator, bowiem niemożliwym oddaje się przeniesienie uroków wędkarstwa do komputerowej gry, prawda? Nie poczujemy wiatru we włosach, waleczności ryby w trakcie holu, o widoku prawdziwie grubej sztuki te można zapomnieć. A przecież po spędzeniu kilku godzin nad cyfrową taflą wody bogata w minimalnym stopniu zaspokoić swój głód myśliwego.

Zacznijmy z podstaw. Tuż po uruchomieniu gry będziemy musieli podjąć opinię o wybraniu poziomu trudności. Ponieważ dostępne są 3 sloty na kształty możemy dla pewności rozpocząć grę w sposobie normalnym, aby po okresie wrzucić wyższy level. Jak już przejdziemy przez etap bycia punktu zapisu, warto rozejrzeć się po ustawieniach graficznych, dźwięku i kierowania. W sukcesie ostatniego twórcy przewidzieli wariant z padem i zestaw klawiatury z myszką. Polecam jednak odłożyć gałeczki na pas i wziąć za gryzonia, gdyż podczas rozgrywki będzie wymagana duża precyzja.

image

Pozwólcie, że skrótowo przedstawię resztę dostępnych opcji. Znajdziemy tu wirtualny pokój do oglądania zdobyczy. Jest jeszcze podręcznik opisujący konkurencję i encyklopedia o wyborach ryb, która szczególnie przyda się początkującym wędkarzom. Potrafimy się z niej dowiedzieć o charakterze poszczególnych drapieżników, np. o żywieniowych preferencjach i rodzaju żerowania. Na podstawie tych informacji ważna od razu wykonać swój ekwipunek pasując do konkretnej puli gatunków właściwy zestaw wędkarski.

Oprócz tegoż posiadamy tu jeszcze ikonki odpowiadające rankingowi graczów i wzrostowi postaci. Zgadza się, możemy rozwijać naszego awatara dzięki punktom kupionym za udany połów. Nie dysponuje zbyt dużo talentów do odblokowania, jednak są one koniec obowiązujące w tekście całej rozgrywki. Przykładowo, pomocna może zaprezentować się umiejętność widzenia ryb pod wodą przez bliski okres lub możliwość mienia z łodzi.

Następny przystanek to systemy gry. Możemy dołączyć do walk sieciowej lub posiadać wszystkie łowisko tylko dla siebie. Jednak na ostatnim stopniu realizacji nie dostrzeżemy zbyt wielu różnic. Inni gracze żyją jako transparentne ludki bez animacji, to nie wiadomo, co właśnie robią, jeżeli nie powiedzą nam tegoż całkiem z okienka chatu. To tylko widma pozwalające nam wierzyć, iż nie jesteśmy tam ciż. Prawdopodobnie deweloper zmieni nieco oblicze tego stylu, a dziś stanowi on bardzo ubogi. Multiplayer jest porównywalny do właściwych konkursów wędkarskich – gracze spotykają się nad jeziorkiem, rzeką lub morzem w końca złowienia największej wartości ryb lub najgrubszej sztuki. Dobrym wyjściem jest szansę stworzenia turnieju w oparciu o sam zbudowane lokacje dzięki edytorowi. Komu strata momentu na projektowanie, obecnemu w zupełności wystarczą domyślne łowiska.

Na powodu będziemy osadzeni na poszczególne bajoro wypełnione kilkoma rodzajami troci, pstrągów i palią. Aby udać się do kolejnych miejsc należy wpierw zarobić trochę wartości i wykupić licencję, i taż nie jest zbyt tania. Na szczęście nie wyjedziemy na rybki z ważnymi kieszeniami. Pakiet startowy uwzględnia 150 dolarów… Sumka ta traciło się idealna na przygotowanie przygody, tymże szczególnie, że za darmo mamy teraz w ekwipunku odblokowany standardowy pakiet wędkarski pierwszego poziomu. Wędka jest, kołowrotek i żyłka również, a jeszcze haczyk i przynęta. Oczywiście to etap najwyższy zamoczyć kija.

Obsługa wędki wykazała się banalnie prosta. Jeden przycisk myszki od zarzucania, inny z przycinania, oraz i kilka klawiszy ułatwiających sterowanie kołowrotkiem (prędkość zwijania, siła hamulca). Poradzą sobie z tym nawet najmniej rozgarnięci kłusownicy. Będąc obecnie wszystko ogarnięte od podstaw, zarzuciłem smakowitą przynętę, tak daleko, jak mogłem. Brania wyglądał na inne sposoby, korzystając z podwodnej kamery, zbliżenia oraz słabego kadru na spławik. Ku mojemu zdziwieniu nie musiałem zbyt długo czekać na ważny atak.

W chwili zacięcia ryba zaczęła latać jak opętana, wtedy w zasada, wtedy w lewo, próbując z wszelkich sił naprężyć żyłkę aż do ścianie wytrzymałości. O dużym naprężeniu na bieżąco informował mnie wskaźnik oraz dźwięk oznajmiający moc napięcia. Wtenczas trzeba wyregulować hamulec i prędkość zwijania żyłki w kołowrotku, w różnym wypadku ryba ucieknie szybciej, niż zdążyła połknąć haczyk. Brzmi może skomplikowanie, ale to dopiero pozory. Walka z rybą polega na pilnowaniu wskaźnika napięcia i zwijaniu żyłki w trakcie luzu, ot cała filozofia wędkarstwa w dwóch czynnościach. W teraźniejszości jest o moc trudniej, stąd również pamiętam doświadczenie, iż stanowi wtedy gra dla casualowych graczy, zaś nie dla weteranów, którym nie jeden raz wodne bydle zrywało cały zestaw za kilkadziesiąt złotych.

Mimo, że walka nie jest za fascynująca, to przecież jest wprowadzona nader przyzwoicie, gdy na grę. Moment mienia trochę spokojny i niekoniecznie oddający rzeczywistość (najbardziej uwidacznia się to w części metodą gruntową/spławikową). Irytuje trochę opcja zacięcia, skoro nie trzeba spośród niej w zespole korzystać. W późniejszym etapie zwijania żyłki jest niezwykle lepiej. W relacje od wartości przeciwnika zestaw wędkarski dobrze odpowiada na jego rajdy. Wędka wygina się tworząc parabolę lub łuk na wysokości pierwszych przelotek. Kołowrotek jeszcze nie jest z tych czynności wykluczony. Trafiając na prawdziwego drapieżnika możemy tworzyć gwarancję, że wybierze trochę żyłki, a czasem nawet całą szpulę, co zużywa się smutnym napisem „ryba uciekła”.

image

Z listy po kilkudziesięciu sekundach symulowanej akcji nagrodę będzie blisko pod naszym nosem. To wówczas początek emocji. Uznając za sobą dobry hol trzeba podjąć najważniejszą decyzję w sztuce – co zbudować z swoją zdobyczą. Możemy ją potraktować niczym materiał i opchnąć na niewidzialnym bazarze lub skazać ją na wolność. Wszystka z drodze tworzy własne konsekwencje. Jeśli sprzedamy Marlina, wcale nie znajdzie swojego Nemo, a dolary zasilą nasz budżet, co pozwoli szybciej zmodernizować sprzęt. Z dodatkowej strony, wypuszczenie ryby dodaje kilka punktów doświadczenia więcej. Co stanowi istotniejsze? Powiem krótko, w tej walce nie jest miejsca na listy miłosierdzia. Chcąc ulepszyć swoje narzędzia pasji musimy uważać na władzę i jak dobrze zarabiać, bowiem bez gotówki możemy zapomnieć o sprzęcie wędkarskim na naprawdę grube sztuki.

Na startu swej przygody szczególnie odczujemy brak pieniędzy, mimo sfinalizowania wielu odłowów. Chciałoby się powiedzieć, ze 300-400 dolarów to ciężki hajs, a właśnie nie jest. Kierując do inwentarza, szybko przekonamy się, iż to tylko drobniaki. Sprzęt jest absurdalnie drogi. O darmowe gry symulatory do pobrania za darmo ile mogę zauważyć, że całe wędzisko kosztuje ponad czterysta zielonych, tak zestaw haczyków o innej pozycje w cenie 5 dych wprowadził mnie w konsternację. Widocznie taki był program twórców, by odkrywanie zawartości gry było długie. I takie i będzie, jeśli mamy otworzyć nowe łowiska oraz sztuce, mistrzowski sprzęt na długie ryby, a jeszcze dodatkowe wyposażenie w formy sygnalizatorów brania, stojaków na wędki koniecznych do łowienia na kilka zestawów, czy same podbieraka. Bez tego jedynego nie jest nawet co pragnąć o wyższych rybach. Przekonałem się o obecnym w najgorszym momencie, gdy po długiej walce wreszcie zamęczyłem nabuzowanego pstrąga, natomiast nie mogłem wystawić go z wody, bo tak uznali twórcy. Zrozumiałbym to stojąc na skarpie, betonowym bloku. W tym wypadku regulamin jest nudny dla wszystkich pomieszczeń.

Pomijając wysoką cenę wędkarstwa, spodobało mi się zróżnicowanie metod połowu. Możemy aktywnie spędzać czas nad wodą spinningując czy wybrać mniej ruchliwą metodę gruntową, spławikową oraz tzw. pompkę. Po stronie sami decydujemy, kiedy chcemy łapać rekordowe sztuki, zawsze należy łączyć charakter żerowania ryby z podobnym sposobem. Kolejna kwestia to przynęty… eksperymenty są tutaj mile widziane. Jednak nasze wyniki mogą nas zaskoczyć – będziemy stanowili co chwilę brania lub nie. Dodatkowo podchodzi do tego dobra selekcja kolejnych części zestawu (np. wielkość haczyka) oraz regulacja wysokości gruntu i obciążenia. Rzeczy, o jakich wykonuję, możecie w aktualnej chwili nie rozumieć, ale po odpaleniu gry wszystko stawanie się jasne.

image

Dobrze ze karty producentów, że zawarliście w kodzie gry warunki pogodowe. Nie umiem, jak mocno wzorowali się na faktycznej zmienności zachowania ryb wobec tej pogody, tylko na że stanowi wówczas element przychodzący na grę. Obiekty westchnień wędkarzy nie stawiają się na haczyk w współczesny sam ćwicz dodatkowo w tejże tejże liczbie. Do kalkulatora zliczającego realizm gry wypadałoby również dopisać różną typologię akwenów wodnych oraz ich specyficzny biotop. Dzięki tym dwóm wadom stanowi zdrowa szansa na ostatnie, że używając z pewnego łowiska na drugie dotrzemy na zupełnie inne typy ryb.

Co ważne, dzielą się od siebie nie tylko nazwą. Projektanci postarali się o stałe zaprezentowanie modeli ryb. Zarówno ryby słodkowodne kiedy również morskie są tutaj dużo dużo odwzorowane. Nie brakuje szczegółów wyróżniających np. pstrąga tęczowego, szczupaka lub bassa. Nie odczuwał zbyt dużo symulatorów wędkarskich, jednak muszę przyznać, że robią naprawdę ładnie. Podobnie zresztą otoczenie na miejscu rybek wypada nieźle. Oprawa graficzna pewnie nie jest panach lotów, ale ma poziom. Fani Deer Huntera także różnych symulatorów myśliwskich poczują się gdy w lokalu.

Niestety własne danie ulegnie zmianie, jak tylko użyjemy podwodnej kamery. O ile lustro wody oraz leśne pejzaże potrafią się podobać, tak patrząc na dno, np. jeziorka, można uznać, że to dno pod kątem grafiki. Na dokładkę, wizualne doświadczenia i immersję psują kiepskie animacje ryb. Paradoksalnie, pod wodą brakuje im płynności ruchów, ale po wyciągnięciu trzepoczą ogonami o wiele efektowniej.

Techniczne błędy załagadza przyjemne udźwiękowienie. To zapewne jedyny element dający poczuć się, kiedy na wielkiej wędkarskiej przygodzie. Szum wody, śpiew ptaków, ujadanie żab, przerywane trzaskiem pękającej żyłki – poezja dla uszu wprawionych w boju wędkarzy. Gdy po okresie spokój natury okaże się zbyt monotonny, możemy odpalić samą spośród wielu stacji radiowych wbudowanych w grze. Każdy odnajdzie coś dla siebie, niezależnie od muzycznych preferencji.

Możliwe, iż to pewna z najprawdziwszych gier wędkarskich, jakie widziały komputery. Zawsze można korzystać wątpliwości, czy autorzy nie zapędzili się promując swoją pracę rasowym symulatorem. Wygląda ładnie i sprzedaje rozbudowany system łowienia, ale określił ją co wysoce przedsezonową zajawką, dzięki której potrafimy przeczekać do następnej wyprawy na ryby. To dotyczy się rzecz jasna wędkarzy. Opinia będzie niezmiernie korzystniejsza z problemu widzenia osób początkujących i nieznających kompletnie tematu. Jako że uczęszcza do wyborze gier spokojniejszych, to napisałem, że istnieje więc wspaniały tytuł na kaca. Zaś nie posiada w niniejszym nic złego. Uznaje się wyciszyć wśród dźwięków natury, odprężyć wzrok na ładnych, statycznych obrazach przyrody. Co prawda, jest tu element walce i chcenia do odblokowania wszystkich przedmiotów, natomiast jeżeli oczekujecie działalności i aktywnych walk, to się sporo przeliczycie. Napięcie w trakcie konkurencji będzie towarzyszyć tylko strudzonej z wielu brań żyłce na kołowrotku.